اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

اخذ رتبه ۵ پیمانکاری , هزینه اخذ رتبه ۵ چقدر است ؟ : رتبه بندی پیمانکاری مقیاسی برای تعیین صلاحیت و کارکرد شرکت های این حوزه می باشد. داشتن رتبه برای هر شخص حقیقی و حقوقی اهمیت زیادی دارد. رتبه بندی  شرکت ها از طرف سازمان برنامه و بودجه کشور انجام می شود و اعتبار شرکت را در بازارهای تجاری ، انجام فعالیت های اجرایی و زیر شاخه ها مشخص می کند. رتبه بندی شرکت های پیمانکاری در ۵ پایه می باشد.برخی سوالات در این حوزه بیشتر متقاضیان از ما می پرسند که شامل مواردی از جمله : هزینه اخذ رتبه ۵ شرکت پیمانکاری چقدر است ؟ مدت زمان اخذ رتبه ۵ پیمانکاری ؟ مدارک و شرایط لازم برای دریافت رتبه ۵ چیست ؟ و … تمام این سوالات را در این بخش بطور کامل توضیح خواهیم داد با ما همراه باشید .

تمامی شرکت های تجاری , شرکت های سهامی خاص،  شرکت های تضامنی , شرکت های سهامی عام ، شرکت های با مسئولیت محدود، ، شرکت های نسبی ، شرکت های مختلط سهامی و شرکت های مختلط غیر سهامی و شرکت های تعاونی تولید و مصرف نیاز به رتبه بندی دارند.

اخذ رتبه 5 پیمانکاری

انواع رتبه بندی شرکت

رتبه یندی شرکت ها شامل ۵ شاخه می باشد ، که عبارتند از:

 1. شرکت های پیمانکاری
 2. شرکت های مشاوره
 3. شرکت های انفورماتیک
 4. شرکت های طراحی و ساخت EPC
 5. شرکت های انبوه سازی

در بخش اخذ رتبه بندی شرکت ها بطور کامل در رابطه با موارد بالا توضیح داده شده است ؛ میتوانید مطالعه کنید.

سطح رتبه بندی برای هر کدام از این شرکت ها متفاوت خواهد بود. رتبه بندی شرکت های پیمانکاری ، انبوه سازی و طراحی و ساخت EPC در ۵ سطح، مشاوره ای در ۳ سطح ،انفورماتیک در ۷ سطح می باشد.

رتبه ۱ بالاترین و باارزش ترین رتبه می باشد. و به ترتیب ارزش رتبه ها تا رتبه ۵ شرکت های پیمانکاری، انبوه سازی و طراحی ساخت، رتبه ۳ شرکت های مشاوره ای و رتبه ۷ شرکت های انفورماتیک کمتر می شود.

سوال اساسی که مطرح می شود، این است که دلیل نیاز شرکت ها به رتبه بندی چیست؟ در ادامه این مقاله ما در مورد نیاز شرکت ها به اخذ رتبه، مزایای رتبه بندی، مدارک مورد نیاز و هزینه اخذ رتبه ۵، هزینه اخذ رتبه شرکت و رتبه بندی بیشتر صحبت می کنیم. پس با ما همراه باشید.

اهمیت اخذ رتبه ۵ پیمانکاری

 • اخذ رتبه برای شرکت در مناقصات دولتی برای درخواست پروژه های دولتی ضرورت دارد. شرکت ها برای دریافت مجوز حضور در مناقصات دولتی باید دارای رتبه بندی باشند، تا از این طریق بتوانند با سازمان های دولتی همکاری کنند.
 • رتبه بندی نمایانگر اطلاعات کلی در رابطه با شرکت و فعالیت های آن می باشد.
 • اعتبار، کیفیت و کارکرد یک شرکت با رتبه بندی افزایش می یابد.

اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که می خواهید برای شرکت خود رتبه اخذ کنید. دو راه حل برای انجام این کار وجود دارد. راه اول اینکه شما شخصا به سامانه اصلی ساجات sajat.mporg.ir مراجعه کنید. و با ثبت نام و دریافت نام کاربری و کلمه عبور برای دریافت رتبه اقدام کنید.

راه حل دوم که راحت تر و سریع تر می باشد، این است که به یکی از شرکت های ثبت فعال در این زمینه مراجعه کنید. مشاورین و متخصصین این شر کت ها درخواست شما را به صورت حرفه ای و سریع تر دنبال می کنند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ رتبه ۵ پیمانکاری کدامند؟

 • شرکت نامه
 • اساسنامه تکمیل شده شرکت
 • اقرارنامه شرکت
 • تعهد نامه ی تنظیم شده از طرف سازمان مبنی بر ممانعت از دخالت کارکنان دولت و غیر قانونی بودن این کار: تمامی اعضای هیئت مدیره باید این تعهد نامه را ارائه دهند.
 • کپی برابر اصل مدارک شناسایی شامل شناسنامه و کارت ملی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل
 • عکس رنگی و پرسنلی تمام سهامداران و اعضای هیئت مدیره
 • کپی برابر اصل مدارک تحصیلی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
 • آخرین صورتجلسه سهامداران و مجمع عمومی موسسین
 • اظهارنامه مالیاتی که از طرف سازمان مالیات تایید شده باشد.
 • گواهی پایان خدمت و یا گواهی معافیت از خدمت برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل ضرورت دارد.
 • تاییدیه کارکردهای بیمه ضرورت دارد.
 • ارائه آخرین تغییرات انجام شده در شرکت با آگهی منتشر شده توسط روزنامه رسمی
 • در صورت تمایل به ارتقا رتبه ، باید رتبه قبلی شرکت ارائه شود.

مدارک اخذ رتبه 5

بعد از ثبت نام و ارائه مدارک مورد نیاز باید هزینه مورد نیاز برای اخذ رتبه را واریز نمایید تا پرونده شما به گردش درآید و توسط مسئولیت مربوطه مورد بررسی قرار بگیرد، و رتبه بندی شرکت شما انجام شود.

از مزایای رتبه بندی شرکت ها می توان به افزایش ارزش سهام شرکت در بازار بورس اوراق بهادار، افزایش قیمت و ارزش شرکت اشاره کرد. از این رو هزینه ی بالای اخذ رتبه برای شرکت برای افزایش ارزش شرکت و قیمت آن مقرون به صرفه می باشد.

هزینه اخذ رتبه ۵ پیمانکاری چقدر می باشد؟

هزینه اخذ رتبه ۵ پیمانکاری به نوع مدارک ارائه شده از طرف شرکت ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که شرکت مدیر ثبت در بین موسسات مختلف برای رتبه بندی شرکت ها هزینه ی پایین تری برای اخذ رتبه دارد و شما می توانید با خیال آسوده رتبه بندی شرکت خود را از ما بخواهید.

هزینه اخذ رتبه انفورماتیک چقدر می باشد؟

هزینه اخذ رتبه انفورماتیک به نوع رتبه بستگی دارد. این هزینه حدودا یک و نیم میلیون می باشد. در مورد اخذ رتبه های بالاتر این هزینه بیشتر خواهد بود.

هزینه اخذ رتبه ۳ مشاور چقدر می باشد؟

موسسه ثبتی مدیر ثبت یکی از شرکت هایی است که برای اخذ رتبه هزینه های مناسبی دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه اخذ رتبه ۳ با کارشناسان ما در این شرکت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما اطلاعات کافی در مورد هزینه رتبه بندی در اختیار شما قرار می دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *