مشاوره ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان : در این مقاله قصد داریم در مورد شرکت دانش بنیان ، کاربردها و فواید این شرکت، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت دانش بنیان توضیحات بیشتری ارائه دهیم. شما با خواندن این مقاله در مورد تمامی جوانب ثبت شرکت دانش بنیان اطلاعات کافی کسب می کنید، پس در ادامه این مقاله ما را همرامی کنید.

چگونه شرکت دانش بنیان ثبت کنیم ؟

تاسیس یک شرکت دانش بنیان نیاز به دانش علمی دارد. هر فرد تحصیل کرده ای که به دنبال درآمد زایی باشد، می تواند یک شرکت دانش بنیان تاسیس کند. در اینجا مصول اصلی شرکت، اطلاعات تولیدی می باشد. با تجاری سازی این اطلاعات می توان به سود عالی دست یافت. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تاسیس این شرکت ادامه مقاله را دنبال کنید.

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان

تعریف شرکت دانش بنیان مطابق با ماده ۱ «قانون حمایت از شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری‌ها و اختراعات»

شرکت دانش بنیان، یک شرکت خصوصی یا تعاونی می باشد که با هدف هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل شده و فعالیت می کند.

به عبارت دیگر شما با تاسیس شرکت دانش بنیان می توانید با علم خود درآمد زایی کنید. و با به کارگیری روش‌های صحیح علمی گامی در توسعه اقتصادی بردارید.
به عنوان مثال، ممکن است شما با استفاده از علم خود یک محصولی را اختراع کرده باشید. این محصول می تواند یک خدمت جدید، نرم افزار کاربردی و یا هرچیز مورد نیاز دیگر باشد. برای اینکه این محصول در اختیار مردم قرار بگیرد، باید تولید انبوه شود. با این کار هم شما به سود عالی می رسید و هم یک نیاز جامعه برآورده می شود.

در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان گسترش یافته و تقریبا ۳۰۰۰ عدد می باشد.

هدف از تاسیس شرکت دانش‌ بنیان

شرکت های دانش بنیان برای رفع نیازهای جامعه تاسیس می شوند. به عنوان مثال می توان به شرکت دانش بنیانی اشاره کرد که با همکاری چند دانشمند، داروهای ضد سرطانی تولید می کنند. و یا شرکت های که برای حل مشکلات کشاورزی محصولاتی را تولید می کنند. یا شرکت های فعال در صنعت خودرو سازی که تولیدات پلیمری دارند.

نکته قابل توجه : اگر شما هم جزو دسته افرادی می باشید که صاحب ایده در رشته تحصیلی خود هستید، و این ایده می تواند یک نیازی از جامعه را برطرف کند و یا به حل مشکلات کمک کند، با ثبت شرکت دانش بنیان می توانید کمک بزرگی به خود و جامعه کنید.

شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت دانش‌بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان مشابه ثبت سایر شرکت ها می باشد. این شرکت نیز همانند سایر شرکت ها باید در سازمان ثبت اسناد و مدارک کشور ثبت شود.

رزومه شرکت
آخرین اظهارنامه مالیاتی ارسال شده به سازمان امور مالیاتی کشور
تصویر اساسنامه شرکت
تصویر آگهی روزنامه رسمی شرکت
تصویر اظهارنامه یا شرکت نامه شرکت دانش بنیان
کپی شناسنامه و کارت ملی اعضاء هیات مدیره شرکت
کپی مدارک تحصیلی اعضا و مؤسسین
آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه وضعیت حقوق دستمزد و مزایا

مدارک ثبت شرکت دانش‌بنیان

مراحل ثبت این شرکت

مرحله اول ثبت شرکت دانش بنیان همانند ثبت یک شرکت عادی می باشد. بعد از ثبت شرکت، برای استفاده از مزایای شرکت دانش بنیان ، نسبت به تبدیل شرکت خود به یک شرکت دانش بنیان اقدام نمایید. شما می توانید به یکی از موسسات معتبر که در زمینه ثبت شرکت فعالیت می کنند، مراجعه کنید.

برای ثبت شرکت دانش بنیان، ابتدا شرکت متقاضی بایدکالاها و خدمات تولیدی خود را ارائه دهد.این خدمات مطابق با آیین‌نامه مصوب کارگروه تشخیص شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان مورد ارزیابی قرار می گیرند. در صورت تایید ارزیابی، این شرکت به صندوق نوآوری و شکوفایی جهت استفاده از تسهیلات و مزایای معرفی می شود. شرکت دانش بنیان به مدت محدودی مجاز به استفاده از تسهیلات خواهد بود. و در صورت تمایل به استفاده مجدد از مزایا بایستی دوباره مورد ارزیابی قرار بگیرد.

هزینه ثبت شرکت دانش بنیان

لازم به ذکر است که پرداخت هزینه‌های مربوط به ارزیابی خدمات برای کسب عنوان دانش‌بنیان، توسط معاونت علمی ریاست جمهوری پرداخت خواهد شد و شما هیچ هزینه ای بابت این موضوع پرداخت نخواهید کرد.

شاید این سوال برای خیلی از افراد مطرح شود. اینکه آیا دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیز می توانند شرکت‌های دانش‌بنیان را تاسیس و اداره کنند؟

باید بگوییم که دانشگاه‌ها و مراکز علمی نیز مجاز به تاسیس و اداره شرکت های دانش بنیان می باشند. لازم به توضیح می باشد که مطابق با ماده ۴۳ «قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی» دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پژوهشی می توانند با شرکت هایی که ۴۹ درصد سهام آن ها متعلق به دانشگاه ها بوده و مابقی متعلق به اعضای هیات علمی و یا دانشجویان می باشد، مشارکت کنند.

هزینه ثبت شرکت دانش بنیان

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت دانش بنیان

برای ثبت این شرکت به مدارک زیر نیاز می باشد:

  • ارائه رزومه شرکت ضروری می باشد.
  • ارائه کپی آگهی تاسیس و ثبت شرکت در روزنامه رسمی .
  • ارائه آخرین لیست بیمه شرکت و خلاصه ای از وضعیت دستمزد، حقوق و مزایا
  • ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی که به سازمان امور مالیاتی کشور ارسال شده است.
  • ارائه کپی از تمامی مجوزهای شرکت شامل : پروانه بهره برداری و مجوز تاسیس و… (ارائه این مورد اختیاری می باشد.)
  • ارائه نمودار سازمانی شرکت(ارائه این مورد اختیاری می باشد.)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *